Ana sayfa Mobil Android Nougat Bu İki Telefonda Kullanılamayacak

Android Nougat Bu İki Telefonda Kullanılamayacak

PAYLAŞ
Android 7.0 Nougat’ı bekleyen Nexus 6 ve Nexus 7 kullanıcıları için kötü bir haber var!

Mexus 6 ve yeni Nexus 7 kullanıcıları, bugüne kadar Google’ın güncellemelerinden herkes gibi faydalanmışlardı. Ancak Google’ın yayınladığı bir listeye göre bu iki cihaza artık güncellemeler yüklenemeyecek.

Liste Google’ın destek sayfasında yayınlandı. Güncelleme tarihleriyle ilgili olan listeye bakıldığında Nexus 5 ve Nexus 7 için Nougat güncellemesi “garantili değil” olarak gözüküyor. Listeye göre Nexus ve Nexus 7 bu garantiyi 2015 yılında kaybetmişler. Bu iki cihazın güncellenme ihtimali tamamen olasılık dışı değilse bile Google’ın güncel listesinde yer almıyor olmaları nedeniyle güncellemeye sahip olmalarının epey düşük bir ihtimal olduğu söyleniyor.

Öte yandan, her şey Nexus 5 ve Nexus 7 için kara bulutlarla kaplı değil. Google, üç yıl boyunca güvenlik yaması sunmuş durumda ve bu cihazlar da bundan önce olduğu gibi bundan sonra da güvende kalmaya devam edecekler. Bu arada, bundan sonra güncelleme alma hakları sona eren telefonların Nexus 6 ve Nexus 9 olduğu anlaşılıyor. Bu telefonlar için güncelleme garanti süresi Ekim 2016’da sona eriyor ve muhtemelen Andoid O’yu göremeyecekler.