Ana sayfa Sosyal Ağlar Instagram 1 Milyar Kez İndirildi!

Instagram 1 Milyar Kez İndirildi!

PAYLAŞ
Ünlü sosyal paylaşım ağı Instagram, Google Play üzerinden bugüne dek 1 milyar kez indirildiğini açıkladı.

Son zamanların en moda sosyal paylaşım ağlarından biri olan Instagram, ününe ün katmaya devam ediyor. Facebook tarafından satın alındıktan sonra popülaritesi gittikçe artan Instagram’da kullanıcılar resimler ve kısa videolar üzerinden birbirleriyle etkileşime geçiyorlar. Şirket, yaptığı açıklamada Google Play üzerinden ürünün ilk çıktığı andan itibaren bugüne kadar tam 1 milyar kez indirildiğini açıkladı. Tabii bu rakama birden fazla indirmeler de dahil.

Google Play’de şu ana kadar 1 milyar barajını geçen birçok uygulama bulunuyor. Instagram, şu anda 19. sırada yer alıyor. Facebook, tarafınca yayınlanan üç farklı uygulama ile 1 milyar barajını geçmeyi başardı.

Şunu hatırlatmakta yarar var ki, 1 milyar indirilme demek 1 milyar farklı insan tarafından indirilme anlamına gelmiyor. Bir kullanıcı Instagram’ı birden fazla kez indirse bile bu rakamın içerisinde yer alıyor. Instagram’ın an itibariyle 500 milyon civarında aktif kulanıcısı olduğu söyleniyor. Ve bu rakam gittikçe artıyor. Instagram son olarak geçtiğimiz aylarda logosunu yenilemişti.