Ana sayfa Teknoloji Genel Sony, PS4’ün Slim Versiyonunu Satışa Çıkardı

Sony, PS4’ün Slim Versiyonunu Satışa Çıkardı

PAYLAŞ
PlayStation severlerin en çok kullandığı konsollardan olan PS4’ün daha ince boyutlu versiyonu satışa çıkarıldı. Üretici firma Sony’in uzun zamandır bu versiyonun üzerinde çalışıyormuş. PS4 Slim, önemli değişiklikleri de bünyesinde barındırıyor.

Bilindiği gibi Sony, 7 Eylül’de PS4’ün güçlendirilmiş versiyonu olan PS4 Neo’yu piyasaya sürecekti. Ancak firma bu konsoldan önce daha ince bir konsolu piyasaya sürerek herkesi şaşırttı. PS4 Slim, birçok internet sitesinde satışta bulunuyor.

Yeni konsol daha küçük ve daha ince boyutlarda. Ayrıca köşeleri daha yuvarlak. Sony bu konuda henüz bir açıklama yapmasa da bazı kullanıcılar yeni modeli satın almış durumda. Satın alanların paylaştığı resimlere göre PS4 Slim bir disk sürücüye de sahip.

Yeni modelin donanımında tam olarak ne tür değişiklikler yapıldı bilinmiyor ama APU’nun üretim geometrisinde iyileştirmeler görmemiz olası.

Gelen bilgilere göre yeni ürünün HDD boyutu 500 GB olacak. Fiyatı ise 295 Pound yani aşağı yukarı 1200 TL, tabii vergiler hariç. Konsolun ne zaman yaygın olarak satışa sunulacağı bilinmese de, 7 Eylül’de PS4 Neo ile birlikte lansmanda yer alıp ardından satışa sunulması yüksek ihtimal.