Ana sayfa Sosyal Ağlar Facebook’un Bu Yeni Uygulamasını Sadece Gençler Kullanabilecek

Facebook’un Bu Yeni Uygulamasını Sadece Gençler Kullanabilecek

PAYLAŞ

Ünlü sosyal paylaşım ağı Facebook, Snapchat’in artan popülaritesine karşı yeni bir hamle yapıyor. Instagram’a eklenen Hikayeler özelliğinden sonra, Lifestage adlı yeni uygulamayla Facebook, gençlerin ilgisini çekmeye çalışacak.

“Lifestage” adını verdiği uygulamayla Facebook özellikle lise çağındaki gençleri hedefliyor. Uygulama 21 yaşının altındaki kişiler tarafından kullanılabilecek. Bu yeni uygulama sayesinde Facebook, Snapchat’in yükselen trendini dengelemeye çalışacak. Lifestage şu an için yalnızca iOS’te kullanılabiliyor.

Facebook’un ana uygulamasından bağımsız çalışacak olan Lifestage’de selfie ve video paylaşımı yapılacak. Klasik Facebook özellikleri olan beğeni, ilgi alanları, arkadaşlar gibi özelliklerin yerine kısa kliplerle etkileşime geçilecek. Uygulamanın asıl amacı lise çağındaki öğrencilerin birbirleriyle bağlantı kurabilmesi olacak.

Lifestage fikrinin altında Facebook’un ürün müdürü olan ve 19 yaşında olan Michael Sayman bulunuyor.

Uygulama iTunes App Store’dan yaş sınırı olmadan indirilebilecekken, uygulamayı tam olarak kullanabilmek için 21 yaşının altında olmak gerekiyor. Yaş sınırının üzerinde olanlar kişilerin profillerini göremiyor ve insanlara erişemiyor. Bu da, Lifestage uygulamasının asıl hedefinin gençler olduğunu gösteriyor.
Lifestage’de, kullanıcılar birbirlerine mesaj gönderemiyor. Yalnızca kısa videolarla etkileşime geçilebiliyor. Uygulama şu an için Türkiye’de kullanılamıyor.