Ana sayfa Bilim & Teknik Samsung Galaxy S7 edge Ve Note 7 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7 edge Ve Note 7 Karşılaştırması

PAYLAŞ

Teknolojinin durmak bilmeksizin gelişimi hayatımızı her anlamda değiştirdi. Teknolojinin hayatımıza getirdiği yeniliklerden biri olan akıllı telefonlar, hepimizin vazgeçilmezi oldu. Her sene çıkan yeni modelleri merakla ve heyecanla bekler olduk. Son dönemde çıkan modellerden ikisi: Samsung Galaxy S7 edge ve Note 7 oldu. Teknolojinin son harikaları olan bu iki model, şık görünümleri ve pahalı fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Tabii ki fiyatının pahalı olması telefon tutkunlarını caydırmak için yeterli bir sebep değil. Bu yüzden bu telefonlardan birini almak isteyenlerin kafasında şu soru oluşuyor: “Hangi modeli tercih etmeli?” Bu sorunun cevabını bulmak isteyenler için her iki telefonu karşılaştırdık. Öncelikle söylemek gerekir ki her iki telefon arasında çok aman aman bir fark yok. Her iki telefon için de birçok özellik ortak:

-Her iki telefonun da kamerasına baktığımızda aynı olduğunu görüyoruz. Arka kameraları 12 megapiksel, ön kameraları ise 5 megapiksel.

– Her iki telefon da suya ve toza karşı dayanıklı.

-Her iki telefonda parmak izi okuyucu özellik var.

– Her iki telefonun da sistem özellikleri neredeyse aynı.

Farklılıklar: – Note 7’yi S pen yani kalemle kullanıyorsunuz. Ekranda yazı yazmada, not almada vb. kullanımlarda büyük kolaylık sağlayan bu kalem her iki telefon arasındaki farklılıklardan biri.

  • Note 7 az da olsa daha büyük bir ekrana sahip, buna karşın daha pahalı.
  • Note 7’nin 64 gb depolama alanı varken, S7 edge için bu sayı 32 gb. Ama bu sorun telefona takılacak bir hafıza kartıyla aşılabilir.
  • S7 edge’nin şarj kapasitesi daha fazla. Böylece daha uzun kullanıma uygun.
  • Son olarak S7 edge daha şık bir görünüme sahip. Dolayısıyla dizayna önem verenler için S7 edge daha iyi bir tercih olacaktır.