Ana sayfa Mobil Dünyanın İlk 8 GB RAM’li Telefonu

Dünyanın İlk 8 GB RAM’li Telefonu

PAYLAŞ

Çinli akıllı telefon üreticileri akıllı telefon piyasasında yaptıkları yenilikler ve geliştirmeler ile yerlerini sağlamlaştırmaya çalışıyorlar. Her ne kadar bir Apple ya da Samsung kadar dünya piyasasında tutunabilecek telefonlar üretmeyi şu an için başaramasalar da en azından devasa nüfusuyla Çin piyasasını elde tutmaları da önemli bir başarı ve kazanç sağlayacaktır.

Çinli firma LeEco da getirdiği yenilikler ile piyasada tutunma çabasında. Bu kapsamda dünyanın ilk 8 GB RAM‘li telefonu LeEco Le 2s adlı telefonu üretiyor. LeEco Le 2s, LeEco firmasının amiral gemisi telefonlarından olacak diyebiliriz. RAM’lerin bu denli gelişmesi ve daha önce piyasaya sürülen bir çok 6 gb RAM’e sahip telefon görmemiz, akıllı telefonların çok sayıda uygulama açıkken sıkıntı çıkarmasının önüne geçebilir.

8gb-ram-leeco-le-2

5.5 inç QHD ekrana sahip olacak olan LeEco Le 2s, Snapdragon 821 işlemciye sahip olacak. Telefonun aynı zamanda görselleri de sızmış bulunmakta. Görsellere baktığımızda ekran çerçeve oranında da bir hayli iddialı olacak diyebiliriz.