Ana sayfa Teknoloji Genel Facebook’tan Liselilere Özel Uygulama Geldi

Facebook’tan Liselilere Özel Uygulama Geldi

PAYLAŞ

Facebook, mobil uygulamaların arka arkaya çıkarak çeşitlendirdiği sosyal medya ağında liderliği kaybetmek istemiyor. Bir süredir kullanıcı deneyimini geliştirmek için yeni özellikler geliştiren Facebook, pazardaki baskınlığını kaptırmamak için Snapchat’i de satın almaya çalışmıştı. Ancak ne yaptıysa Sanpchat ile pazarlığı bitiremeyen Facebook, Snapchat’in etkisini azaltmak ve elini güçlendirmek için Instagram’da da hikayelerim özelliği getirmişti.

Liseli genç kitleyi hedef alan Lifestage uygulaması ise Facebook’un bünyesinde çalışan 19 yaşındaki en genç elemanından geldi. Lifestage sayesinde bulunduğunuz lisedeki arkadaşlarınız ile grup oluşturabiliyorsunuz. Bunun için uygulamaya da Facebook hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor.

Ancak uygulamayı kullanmak için 20 kişi gerekmekte. Bulunduğunuz lisede 20 kişi uygulamayı indirdiği takdirde bir grup oluşturup iletişime geçebiliyorsunuz. Sahte profillerin de önüne geçmeyi amaçlayan uygulama bunun için bir dizi önlem almış. Öncelikle profil fotoğrafınızı uygulama üzerinden kamerya bağlanarak çektiğiniz selfie ile yapmak zorundasınız. Bu sayede sahte hesaplarının engellenmesi düşünülmüş.

lifestage-facebook