Ana sayfa Mobil Lenovo PHAB2 Pro

Lenovo PHAB2 Pro

PAYLAŞ

Lenovo PHAB2 serisinin en üst modeli olan Lenovo PHAB2 Pro, diğer modeller gibi sanal gerçeklik alanında devrim yaratacak olan Google Tango özelliğini kullanan 3 akıllı telefondan bir tanesi. Diğer modellerinden üstün özellikler sunan Lenovo PHAB2 Pro’nun detaylı incelemesini yapıyoruz.

Android 6 işletim sistemini kullanan Lenovo PHAB2 Pro , 259 gram ağırlığında bulunuyor bu özelliğiyle diğer Lenovo PHAB2 modellerine göre biraz daha ağır olduğunu ekleyelim. Alüminyum gövdeye sahip cihaz ısınma konusunda oldukça hassas ayrıca dayaklılık testlerinden de pozitif sonuçlar almış. Yine diğer Lenovo PHAB2 modelleri gibi oda gri ve altın olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle piyasaya sunulacak.

lenovo phab2 pro

Lenovo PHAB2 Pro’nun ekran özelliklerine bakacak olursak diğer modeller gibi onunda ekran boyutu 6.4 inç olarak belirlenmiş ancak çözünürlük açısından diğer modellere göre daha fazla ekran çözünürlüğü sunuyor. 1440 x 2560 piksel gibi yüksek ekran çözünürlüğü bulunan Lenovo PHAB2 Pro’nun  459 ppi gibi de yüksek piksel yoğunluğu bulunuyor.  IPS LCD ekran teknolojisinin kullanıldığı erkanı çizilmelere karşı dayanıklı cam ile desteklenmiş durumda, ekranın ayrıca yakınlık ve ışık gibi temel sensörleride bulunuyor.

Kamera özelliklerinde de diğer  Lenovo PHAB2 modellerine göre üstün özellikler sunuyor 16 MP Duo kamera 8 MP arka kamerası bulunan cihazın coğrafi etiketleme ve otofokus gibi özellikleri bulunuyor. Telefon ile 4 K video kaydı yapılabildiğini de ekleyelim.

Donanımsal olarakta diğer Lenovo PHAB2 modellerine göre daha fazla şey vaad eden Lenovo PHAB2 Pro, Qualcomm Snapdragon 652 sistem yongası kullanıyor ve Adreno 510 grafik işlemcisi ile oyun tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılayacak donanımsal özellikler sunuyor. 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanının kullanıldığı cihazda microSD kart desteğiyle birlikte depolama alanı 128 GB’a kadar çıkartılabiliyor.

Batarya ise 4050 mAh gücünde bu özellikte bir batarya çoğu 7 inç tablette bile yer almıyor. Bataryası ile 4 gün boyunca telefonu açık tutmak mümkün olabiliyor.

Telefonun artılarını sıralayacak olursak; 6.4 inç gibi büyük ekrana sahip olması, son derece yüksek piksel yoğunluğu, 16 MP yüksek çözünürlüklü arka kamerası, çift sim kart desteği,  4 GB RAM ve 4G hızlı mobil veri desteğinin olması telefonun artı özellikleri arasında yer alıyor. Lenovo PHAB2 Pro’nun diğer Lenovo PHAB2  modelleri gibi eylül ayında piyasaya sunulacağını da hatırlatalım.