Ana sayfa Mobil Motorola Moto Z & Motorola Moto Z Force Kıyaslama

Motorola Moto Z & Motorola Moto Z Force Kıyaslama

PAYLAŞ

Motorola tarafından tanıtılan ve eylül ayında piyasaya sürülecek olan iki yeni model Motorola Moto Z ve Motorola Moto Z Force akıllı telefonların özellik karşılaştırmasını detaylı olarak yapacaz. Son zamanların en iddaalı iki cihazı 2016 yılına damga vurması bekleniyor. Motorola tarafından bugüne kadar piyasaya sürülecek en iyi akıllı telefonlar olarak görülen Motorola Moto Z ve Motorola Moto Z Force birbirine yakın özellikler göstersede yine de temel farklılıklar içeriyor. İşte iki cihazın tasarım ve özellik karşılaştırması:

Her iki cihazda Android 6 işletim sistemiyle birlikte geliyor ve Motorola Moto Z, Motorola Moto Z Force modeline göre daha ince bir yapıda dolayısıyla Motorola Moto Z 136 gram ağırlığında bulunurken Motorola Moto Z Force ise tam olarak 163 gram ağırlığa sahip. İki modelde siyah, gri ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Ağırlık dışında tasarımsal bir özellik farkını iki model arasında göremiyoruz.

Motorola_Moto_Z

Cihazların ekran özelliklerine bakacak olursak her iki modelde 5.5 inç erkan boyutuyla geliyor yine iki modelde 1440 x 2560 piksel ekran çözünürlüğüne sahip ve 535 ppi piksel yoğunlu telefonun benzer ekran özellikleri arasında yer alıyor. Yine her iki cihazın ekranı AMOLED teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş aralarında yer alan tek ekran özelliği farkı Motorola Moto Z Force modelinde Motorola ShatterShield yani 5 katmanlık ekran bulunuyor.

Kamera özelliklerinde ise yine belirgin bir özellik farkı yok, Motorola Moto Z 13 MP arka kamera kullanırken Motorola Moto Z Force modelinde ise 21 MP arka kamera kullanmış ancak her iki cihazın kamerası ile 4K ve 1080 p Full HD video kaydı yapılabiliyor. Telefonların ön kamerası ise 5 MP.

Telefonlar arasıda ki donanımsal özellik farklılıklarına bakarsak ise yine pek önemli bir farklılık görmek oldukça zor hem Motorola Moto Z ve hem de Motorola Moto Z Force modellerinde dört çekirdekli 64 bit 2200 Mhz işlemci kullanmış ve aynı model numarasına sahip Qualcomm Snapdragon 820 sistem yongasına sahip yine Adreno 530 grafik işlemcisi yine ortak donanımsal özellikler arasında geliyor. Her iki cihazda yine 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bulunurken microSD desteği ile depolama alanı 200 GB’a kadar çıkartılabiliyor.

Motorola Moto Z Force daha kalın bir model olduğundan dolayı batarya boyutu da büyük kullanılmış 3500 mAh batarya Motorola Moto Z Force’de kullanırken diğer model Motorola Moto Z’de ise 2800 mAh batarya kullanılmış.

Her iki cihazda da yüksek hızlı mobil veri desteği 4G bağlantısı bulunuyor. Dayanıklılık testlerinde ise Motorola Moto Z Force diğer modele göre daha ön plana çıkıyor.