Ana sayfa Donanım Isınan Bilgisayarınıza Çözüm Madeni Paralarda Olabilir

Isınan Bilgisayarınıza Çözüm Madeni Paralarda Olabilir

PAYLAŞ

Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının bir çoğu bilgisayarın aşırı ısınmasından muzdarip. Bunu önlemek için ekstra fana sahip soğutucular kullanmak, termal macunu yenilemek, kaliteli termal macun kullanmak gibi bazı sıkça kullanılan çözümler mevcut. Ancak Scince Channel dergisi, dizüstü bilgisayar kullanıcılarına yeni bir çözüm sundu.

Science Channel tarafından sunulan çözüme göre bakır, bilgisayarınızın ısınmasını engellemede size yardımcı olabilir. Doğal olarak bakır deyince ilk akla gelen ve kolayca erişebileceğimiz materyal de madeni paralar.

Bakırın termal iletkenliği, dizüstü bilgisayarlarda bulunan bir çok maddeden daha yüksek düzeyde. Bu nedenle bilgisayarın ısınmasına çözüm olarak kullanılabilir. Eğer madeni paralar kullanılacaksa, bu noktada madeni paraların içinde bulunan bakır miktarı önemli bir husus olarak karşımıza çıkıyor.

Günümüzde kullandığımız madeni paralar içerisinde en yüksek bakır oranına sahip olanlar 50 kuruş ve 1 lira. Madeni paralarımızın bakır oranlarına şu listeden bakabilirsiniz. %79 bakır oranına sahip olan bu madeni paraları resimdeki gibi bilgisayarınızın üstüne dizerek ısınmasına engel olabilirsiniz.