Ana sayfa Mobil Note 7 Şimdiden S7 Serisini Geçti

Note 7 Şimdiden S7 Serisini Geçti

PAYLAŞ

Akıllı telefon denilince akla gelen ilk firmalardan birisi olan Samsung, son yıllarda akıllı telefon serileri içerisinde en çok tutulan serilerden biri olmayı başardı. Son olarak S7 ve S7 Edge serileriyle Apple’ı bile geride bırakmayı başaran Samsung, bu başarısını Note 7 serisinde de devam ettirmeye oldukça kararlı. Zira ilk gelen bilgilere göre Note 7 serisinin sadece ön siparişleri bile Samsung’un yeni amiral gemisiyle ne kadar iddialı olduğunu ortaya koyuyor. 19 Ağustos tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen Note 7 için birçok alışveriş sitesinde ön siparişler açılmıştı.

Ön Sipariş Oranları S7 Serisini Bile Geride Bıraktı

Bu noktada Samsung’un bir diğer amiral gemisi olarak gösterilen S7 serisinde bile Note 7 kadar ilgi görmediği ortaya çıktı. İlk ön sipariş verilerine göre Note 7 sadece bir hafta içerisinde 200 bin satış yaparken, aynı zaman bölümünde S7’nin 120 bin civarında ön sipariş aldığı da biliniyordu. Bu rakamlara bile bakıldığı zaman açık ara önde olduğu gözlenen Note 7’nin Samsung’a epey bir gelir getireceği de kesin.

Hediyelerde Etkili Oldu

Ön siparişte bu kadar fazla sayıda Note 7 satılmasında hediyelerinde epey etkili olduğu konuşuluyor. Zira Samsung yeni Gear VR gözlükleri Note 7 alan kullanıcılarına hediye ediyor. Bu durumda satış rakamlarına doğrudan yansıdı.