Ana sayfa Oyun EA Games Battlefield 1 Tahminlerini Açıkladı

EA Games Battlefield 1 Tahminlerini Açıkladı

PAYLAŞ

FPS oyunları denildiği zaman akla gelen ilk serilerden birisi de Battlefield serisi oluyor. EA Games tarafından piyasaya sürülen seri özellikle Battlefield 3 ve 4 oyunlarıyla beraber FPS oyunları çitasını epey bir yukarı taşımıştı. Serinin hemen hemen her oyunu ile başarı elde eden EA Games son olarak ise serinin yeni oyunu Battlefield 1’i kullanıcılara sunmuştu. Dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olarak gösterilen E3 fuarında da tanıtımı yapılan oyun sadece tanıtımlarıyla bile oyun severlerin büyük oranda beğenisini kazanmıştı.

Satış Tahminleri Açıklandı

Oyunun bu kadar çok sevilmesi ve E3 fuarında beklenenden fazla ilgi görmesi ile EA Games oyunun satışı hakkında da bilgi verme gereği duydu. Bu noktada ilk olarak Battlefield 1 için düşünülen tahmini satış oranları açıklandı. Daha önceki serilerde 16 milyona yakın satış yapan ve genelde oyunun kutulu versiyonunda da satış elde ettiklerini açıklayan EA Games CEO’su tüm bu açıklamalarıyla beraber bu sene çıkışı yapılacak olan Battlefield 1 oyun içinse satış tahminlerinin 14 milyon civarında olacağını belirtti. Satış tahminlerinde net bir düşüş olduğu gözlenen Battlefield 1 için neden böyle bir tahmin yapıldığı ise merak konusu.

Titanfall Satışını Arttırıyor Mu?

EA Games’in bir diğer oyunu olan Titanfall 2 için ise 10 milyon civarında satış yapılacağı tahmin edildi. EA Games tarafından gelen bu açıklamayla beraber Titanfall 2 oyununun da satış rakamlarının artacağı ortaya konmuş oldu.