Ana sayfa Mobil Note 7 Hakkında Şok İddia

Note 7 Hakkında Şok İddia

PAYLAŞ

Apple’ın iPhone 7 hamlesine karşılık Samsung’un hamlesi olarak gösterilen Note 7 geçtiğimiz günlerde resmi olarak da tanıtıldı. Resmi olarak tanıtılmasının hemen ardından gerek İris tarayıcısı gerekse de kamera özellikleri ile dikkat çeken Note 7’nin merak edilen bir diğer özelliği yani Ram miktarı konusunda da Samsung’un 4 GB seçim yaptığı ortaya çıkmıştı. Apple’a göre oldukça fazla olsa da hala yetersiz bulunan Ram miktarı konusunda ise şok bir iddia gündeme geldi. Gündeme gelen iddialarla beraber Note 7’nin Çin için farklı bir sürümünün yayına geçeceği bilgisi verildi.

Çin’de 6 GB Ram Olacak

İddialara göre en büyük pazarlardan biri olarak gösterilen Çin pazarında satış oranlarını arttırmak isteyen Samsung işini şansa bırakmayacak ve Çin genelinde Note 7 için 6 GB Ramli modeli piyasaya sürülecek. Telefonun performansını büyük oranda arttıracağı düşünülen çalışmanın ne kadar gerçek olduğu ise şimdilik merak konusu.

İlk Görseller Sızdı

Bununla beraber söz konusu iddiaların sadece sözde kalmadığını da belirtelim. Bunun dışında yeni model hakkında görüntülerde sızdırıldı. Söz konusu görüntülere bakacak olursak Samsung’un 6 GB Ram modelli Note 7 piyasaya süreceği kesin. Fakat görsellerin ne kadar gerçek olduğu da tartışılır. Tanıtımda da böyle bir bilgi verilmemesi kafaları epey bir karıştırdı.