Ana sayfa Mobil İris Tarayıcı Teknolojisi Yaygınlaşıyor

İris Tarayıcı Teknolojisi Yaygınlaşıyor

PAYLAŞ

Akıllı telefonlarda en çok önem verilen konuların başında güvenlik konusu geliyor. Telefon ne kadar güvenli, telefona erişim ne kadar sağlıklı gibi konular her zaman için bu sektörün ana konularından biri olarak dikkat çekiyor. Bu noktada ise sürekli olarak yeni güvenlik teknolojileriyle de karşılaşmaya başladık. Parmak izi tarayıcıları, ekran kilitleri derken son olarak Samsung’un Note 7 ile önderliğini yaptığı İris tarayıcı teknolojisi ile karşılaştık. Telefonu neredeyse %100 kişiselleştirmeye olanak veren yeni teknoloji iris tarayışının ise çok kısa bir aralıkta yaygınlaşması bekleniyor.

Orta Segment İçin Yolda

Gelen ilk bilgilerle beraber şuan için Note 7 telefonlarda yer alan teknolojinin başka birkaç üst segment telefonda da yer aldığı biliniyor. Fakat çok fazla yaygınlaşmayan yeni tarayıcının yakın bir zamanda ise orta segment için bile parmak izi teknolojisi gibi yaygınlaşacağı da belirtildi. Bu noktada verilen bilgiye göre 2018 yılından sonra iris tarayıcısı özelliği de telefonlarda aranan özelliklerden biri olacak.

Samsung Öncü oldu

İris tarayıcı teknolojisinde her ne kadar yakın zamanda bir yaygınlaşma beklense de bu alanda Samsung’un her zaman için bir adım önde gideceğini de unutmamak gerekiyor. Zira Samsung’un bir sonraki serilerinde iris tarayıcı özelliğini de çok daha işlevsel hale getireceği de iddia ediliyor. Nitekim ilk bilgilerin de bu yönde olduğunu belirtelim.