Ana sayfa Mobil Note 7 Satış Tahminleri Şaşırttı

Note 7 Satış Tahminleri Şaşırttı

PAYLAŞ

Samsung’un akıllı telefon serileri dünyanın en çok kullanılan ve en çok konuşulan serileri olarak biliniyor. Gerek satış rakamlarına gerekse de kullanıcı raporlarına bakıldığı zaman bu alanda en önde olan firmalardan biri olarak gösterilen Samsung, son olarak ise Note 7 telefonunun tanıtımını yaptı. Geçtiğimiz günlerde yapılan tanıtımla beraber en çok beğenilen serilerden biri haline gelen Note 7 hakkında yavaş yavaş tahminlerde gelmeye başladı.

Tahmini Satış Rakamlarına Göre Birinci

Özellikle Note 7 tanıtımından sonra serinin yeni ürününün ne derece bir satış rakamına ulaşacağı da merak konusu olmuştu. Elde edilen bilgilere ve bu alanda yer alan otoritelerin yorumlarına göre Note 7 satış rakamlarının ise 12 milyon civarında olması bekleniyor. 12 milyon gibi bir satış rakamına ulaşması halinde ise Samsung bu alanda Note serisi için yeni bir rekora da imza atmış olacak.

İlk Raporlar Geldi

Bununla beraber yavaş yavaş ilk raporlarında gelmeye başladığını belirtelim. Sadece tahminlerle değil bu raporlardaki yükselişe de bakıldığı zaman Note 7’nin bu senen en iddialı ürünlerinden biri olduğunu söylemek mümkün. Tabi yine de tüm bu iddiaların doğrulanması ve satış verilerinin net olarak ortaya çıkması için Samsung’un yılsonunda yapacağı gelir açıklamasını beklemek gerekiyor. Bunun dışında tahminlerin ne kadar tutacağını ne kadar geçersiz olacağını bilmek zor.