Ana sayfa Donanım Samsung Yeni VR Cihazını Tanıttı

Samsung Yeni VR Cihazını Tanıttı

PAYLAŞ

Akıllı telefon denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri olan Samsung, dün itibariyle en büyük ürün tanıtımı etkinliklerinden birisini daha düzenledi. Dev marka düzenlediği etkinlikle beraber uzun süredir merak edilen birçok ürünün de tanıtımını yaptı. Merakla beklenen etkinlikte tanıtılan ilk ürün ise Note 7 oldu. Yeni amiral gemisini de tanıtan Samsung bunun dışında özellikle sanal gerçeklik için geliştirdiği ürünlerin tanıtımını da yaptı. Tanıtımdan yer alan bir diğer cihaz ise yine sanal gerçeklik teknolojisi için geliştirilmiş olan yeni VR gözlük oldu.

Yeni Gear VR Geliyor

Aslında Note 7 ve Samsung S7 serisinde kavisli ekran kullanılmasıyla beraber her iki cihaz için de VR gözlük uyumunun sorun olacağı düşünülmüştü. Bu nedenle Samsung’un VR gözlük konusunda cihazlarını tercih eden kullanıcılar için yeni bir alternatif sunacağı da düşünülüyordu. Beklendiği gibi de oldu. Etkinlikte Gear VR’ın yeni modeli tanıtıldı.

Tamamen Siyah Tasarım

Eski beyaz tasarımdan vazgeçen Samsung yeni VR gözlüklerinde ise tamamen siyah tasarıma yer verdi. Bununla beraber gözlüklerin artık kavisli ekranı da normal ekranı da destekleyeceği açıklandı. Tabi bağlantı olarak da USB Type-C özelliğine sahip olsa da illaki bu özellikte telefonlarda aranmayacak. Yani standart bağlantı destekleyen telefonlar için de gözlük tam performans ile çalışacak.