Ana sayfa Donanım Gear 360 Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Gear 360 Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Sanal gerçeklik kavramıyla beraber artık kamera sistemleri değişmeye başladı. Eski sistem kameraların yerine sanal gerçeklikle beraber artık her açıdan çekim yapabilen 360 drece kameralar gelmeye başladı. 360 derece kamera teknolojileri ise her geçen gün biraz daha gelişmeye başladı. Yeni teknolojisinin yaygınlaşmasıyla beraber çok daha fazla 360 derece kamera görmeye başladık. Bu noktada uzun süredir beklenen 360 derece kamera alanında yeni ürünlerden birisi Gear 360 tanıtıldı.

Samsung Gear 360 Geliyor

Samsung’un dün Note 7’nin başrolde olduğu tanıtımında ortaya çıkan bir diğer ürün ise Gear 360 kamera oldu. Uzun süredir konuşulan fakat bir türlü tanıtılmayan yeni kameranın söz konusu tanıtımla beraber çıkış tarihi ve özellikleri de belli oldu. İlk bilgilere göre kamera 30 mega piksel çözünürlüğe sahip olacak ve 360 derece çekim yapabilecek. Hızlı çekim modu gibi birçok özelliği bulunan kameranın ayrıca VR cihazları ile tam uyum içerisinde çalışacağının da bilgisi verildi.

Çıkış Tarihi 19 Ağustos

Yapılan tanıtımda Gear 360 için tüm özellikler ortaya çıkarken bunun dışında ürünün çıkış tarihi hakkında da net bilgi verildi. Çıkış tarihi için 19 Ağustos tarihini gösteren Samsung bunun dışında ürünün fiyatı olarak ise 350 doları gösterdi. Tüm Avrupa pazarında da satışa çıkacak ürünün ne derece bir satış rakamına ulaşacağı ise merak konusu.