Ana sayfa Mobil Note 7 Kamerası Şaşırttı

Note 7 Kamerası Şaşırttı

PAYLAŞ

Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri olarak gösterilen Note serisinin son üyesi olan Note 7 uzun süredir en çok merak edilen telefonlar arasında yer alıyordu. Tanıtımı merakla beklenen telefonun uzun süredir beklenen tanıtımı ise sonunda dün yapıldı. Samsung tarafından yapılan resmi tanıtım ise dünyanın birçok ülkesinden takip edildi. Note 7 tanıtımında ise Samsung kullanıcılara bazı sürprizlerde sunmadı değil. Özellikle firmanın yeni telefonda kamera konusunda sunduğu yenilikler epey bir sürpriz oldu.

12 Mega Piksel Kamera

Bu noktada Samsung ilk olarak kameranın piksel özelliklerinden bahsetti. Artık üst segment için standartlaşan 12 mega piksel seçiminden bu seride de vazgeçmeyen Samsung, 12 mega pikselin yanında kullandığı teknolojilerle ise oldukça iddialı olduklarını da bir kez daha kanıtlamış oldu. Zira kameranın HDR çekim modunda da çalışabildiği belirtildi. Ayrıca 4K çekim yapabilme gibi ekstra özelliklerde beğeni topladı.

Britecell Sensör Teknolojisi

Note 7 kamera özelliğinde dikkat çeken bir diğer nokta ise kamerada kullanılan sensörler oldu. Tanıtımda yapılan açıklamayla beraber Note 7 serisinde Britecell sensörleri kullanılıyor. Bu sensörler sayesinde sıfır ışıkla bile fotoğraf çekmek mümkün olacak. Sensörler sayesinde ayrıca karanlıkta çekim modu sıfır ışık modu gibi özel ayarlarında kamera sisteminde kullanılacağı da belirtildi. Tüm bu özelliklerle beraber Note 7 kamera konusunda kullanıcılara istediğini verecek gibi.