Ana sayfa Mobil Xiaomi Kavisli Ekran İle Geri Dönüyor

Xiaomi Kavisli Ekran İle Geri Dönüyor

PAYLAŞ

Akıllı telefon devi Samsung, akıllı telefon alanında birçok yeniliğe ilk adım atan markalardan biri olmayı da başarmıştı. Son olarak Note 7 tanıtımını yapan ve artık İris tarayıcısının da öncüsü olan Samsung’un bu hamleleri artık bazı firmalara da örnek olmaya başladı. Bu firmalardan birisi de Çinli teknoloji devi Xiaomi oldu. En çok akıllı telefon üreten firmalardan biri olarak bilinen Xiaomi’nin bu kez Samsung’u ekran konusun da izlediğini de söylemek gerekiyor. Samsung’un kavisli ekran teknolojisini uygulama kararı alan Xiaomi’nin ilk kavisli ekran telefonunun da görüntüleri sızdırıldı.

Ekranlar Samsung Üzerinden Alınacak

Kavisli ekran teknolojisine geçeceği neredeyse kesinleşen Xiaomi’nin kavisli ekranları ise Samsung firmasından alacağını da açıklamıştı. İki firma arasında yapılan anlaşma sonrasında da zaten böyle bir hamle gelmesi de bekleniyordu. Henüz resmi bir tanıtım yapılmasa da söz konusu görsellerle beraber Xiaomi’nin oldukça iddialı olduğunu söylemek gerekiyor.

İris Tarayıcısı Gelebilir

Kavisli ekran teknolojisi bir yana dursun iddialara göre Xiaomi bu modelinde yine ilk kez Samsung tarafından kullanılacak olan İris tarayıcısını da telefona ekleyecek. Sadece bu iki iddia bile Xiaomi firmasının üst segment için özel bir telefon geliştirdiğini ortaya koyuyor. Fakat telefonunun tüm detaylarını öğrenmek için mutlaka resmi tanıtımı da beklemek gerekiyor gibi. Zira henüz telefonun sızdırılan görselden başka bir somut kanıtı yok.