Ana sayfa Teknoloji Genel Alter Filtre Dönemi Başladı

Alter Filtre Dönemi Başladı

PAYLAŞ

Prisma adı verilen resim düzenleme uygulaması son dönemin en çok kullanılan uygulamalarından biri oldu. Sadece sosyal medyada değil bunun dışında da Prisma uygulamasıyla beraber harici resim koleksiyonları da yapılmaya başlandı. Artık yavaş yavaş akım haline gelen Prisma’nın akıllı telefonları bu şekilde ele geçirmesi söz konusu uygulamanın benzerlerinin de ortaya çıkmasına neden oldu. Şimdi ise Prisma uygulamasına rakip olarak ise Alter uygulaması gündeme geldi.

Tüm İşletim Sistemleri İçin Yayınlandı

Mobil alanda tüm işletim sistemleri için yayınlanan Alter uygulaması aslında Prisma’nın bir başka kopyası olarak da gösterilebilir. Zira uygulama ile çok kısa bir süre içerisinde tıpkı Prisma uygulamasında olduğu gibi resimlerinizi düzenleyebiliyorsunuz. Tıpkı Prisma uygulamasında olduğu gibi fotoğrafları çok daha sanatsal bir şekle dönüştüren Alter sayesinde Prisma uygulamasından farklı olarak fotoğraflarda taş dokumada kullanmak da mümkün.

Kendi Filtrenizi Oluşturabiliyorsunuz

Bununla beraber yeni fotoğraf düzenleme uygulamasının Prisma uygulamasından tek farkının da aslında kullanıcıların kendi filtrelerini oluşturabilmeleri olduğunu da belirtelim. Bu sayede birkaç farklı özelliği kullanarak kendi filtrelerinizi oluşturabiliyor ve çok daha orijinal resimler oluşturabiliyorsunuz. Alter’in bu yönü ile beraber sosyal medyanın en çok konuşulacak uygulamalarından da biri olacağını söylemek gerekiyor. Uygulamanın Prisma’nın ne kadar önüne geçebileceği de merak konusu. Zira Prisma’nın bu alanda oldukça başarılı olduğu da bir gerçek.