Ana sayfa Teknoloji Genel Philips Sağlık Asistanları İle Gündemde

Philips Sağlık Asistanları İle Gündemde

PAYLAŞ

Teknoloji alanında en köklü firmalardan biri olarak gösterilen Philips, son günlerde sağlık ve ev ürünleri konusunda geliştirdikleri yeni teknolojilerle sık sık gündeme gelmeye başladı. Son olarak akıllı tansiyon cihazları ve akıllı ateş ölçer cihazları ile gündem olan Philips şimdilerde ise yeni sağlık ürünlerini tanıttı. Bu noktada ilk olarak Philips akıllı saatlerinin tanıtıldığını da belirtelim.

Tüm Ürünler Bir Uyum İçerisinde Çalışıyor

Philips tarafından yapılan tanıtımla beraber akıllı saat ürünlerinin de detayları ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada ilk olarak ortaya çıkan özellik ise saatlerin nabız ölçmesi oldu. Yeni nesil bir sistem ile neredeyse %100’e yakın bir gerçeklikle nabız ölçmeyi başaran saatler ayrıca kalori ve hareket takibi de yapabiliyor.

Akıllı Tartı İle Sağlık Kontrol

Bu noktada tanıtılan bir diğer sağlık ürünün de akıllı tartılar olduğunu da belirtelim. Akıllı saatler ve akıllı telefonlar ile bağlanabilen yeni nesil akıllı tartıların akıllı saat verilerini de değerlendirebileceği de belirtiliyor. Özellikle yağ ve kas ölçümünü ayrı ayrı yapabileceğinin de açıklanmasıyla beraber bu alanda en iddialı ürünlerden biri olarak gösterilen Philips tartılarının ve diğer tüm sağlık ürünlerinin ise önümüzdeki ay içerisinde piyasaya sürüleceği de açıklandı. Yapılan açıklamayla beraber ürünlerin fiyatlarının hangi aralıkta da olacağı merak konusu oldu.