Ana sayfa Donanım Samsung’un S8 İle Kullanacağı İşlemci Ortaya Çıktı

Samsung’un S8 İle Kullanacağı İşlemci Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Akıllı telefon devi Samsung son dönemde S7 ve S7 Edge serileri sayesinde elde ettiği başarı ile gündemde. Hemen her alanda olduğu gibi akıllı telefon alanında da en iyi ürün seçimlerinin yapıldığı raporlamalarda da ilk sıraları almayı başaran S7, bu yönü ile Samsung’un en değer verdiği cihazlardan da biri olmayı başarmıştı. Tabi Samsung’un S7 ile durmayacağını da biliyoruz. Zira şimdiden S8 ile ilgili yeni detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Bu noktada en çok merak edilen konulardan birisi de S8 serisinde kullanılacak olan işlemci olmuştu. S7 ile bu konuda büyük başarı elde eden Samsung’un hangi işlemcileri kullanacağı ise sonunda ortaya çıktı.

Exynos 8895 İşlemciler Geliyor

Exynos serisi işlemcilerin yeni nesli olarak adlandırılan son modeli Exynos 8895 işlemcilerle beraber geleceği Hindistan ürün verilerine yansıdı. Samsung S8 ile Exynos 8895 işlemcilerin kullanılacağının ortaya çıkması ise telefonun ne denli yüksek bir performans sunacağının da ilk kanıtları oldu.

Üst Sınıf Teknoloji

Kullanılacak olan işlemcilerle beraber artık telefonun belli başlı özellikleri de ortaya çıkmaya başladı. İddialara göre telefon 4K çözünürlük desteğinin yanı sıra 6 GB Ram ve 10 çekirdek işlemcilere sahip olacak. Tüm bu detaylarla beraber S8’in önümüzdeki sene için en iddialı teknoloji ürünü olacağı da kesinleşti.