Ana sayfa Donanım Huawei Honor 5 Ortaya Çıktı

Huawei Honor 5 Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Akıllı telefon alanında en çok ürün ortaya çıkaran markaların başında Huawei geliyor. Çin merkezli teknoloji devi 2015 verilerine bakıldığı zaman yılın en çok telefon üreten markalarından da biri olduğunu kanıtlamıştı. Hemen her modeli de bir hayli yüksek oranda satış rakamlarına ulaşan Huawei’nin son bombası ise fiyat performans ürünü olarak dikkat çeken Honor 5 oldu. Sadece Çin değil bunun dışında da Avrupa pazarında satışa sunulacak olan yeni telefon hakkında birçok detay ise ortaya çıktı.

Sadece 90 Dolar

Telefonun en çok dikkat çeken özelliği ise fiyatı oldu. Huawei tarafından resmi açıklamada ürünün sadece 90 dolar olacağı açıklandı. Belki bu alanda en ucuz telefon değil ama en ucuzlar arasında yer alacağı kesinleşen serinin özellikleri de fiyatına göre oldukça başarılı.

Çift Sim Kart Desteği

Bu noktada gelen ilk bilgilere göre Huawei’nin yeni ürünü Honor 5 5 inç ekran boyutuna sahip olacak. 720p çözünürlük desteği de verecek olan telefonun ayrıca 2 GB Ram miktarına da sahip olacağı belirtildi. Ram miktarına karşılık olarak ise 16 GB depolama alanı desteği sunulacağı da belirtiliyor. Telefonun en önemli ve en beğenilen özelliklerinden biri ise çift sim kart desteği verecek olması. İki hat bu sayede telefon üzerinden geçiş ile aynı anda kullanılabilecek.