Ana sayfa İşletim Sistemleri Android 7.0 Tarihi Geldi

Android 7.0 Tarihi Geldi

PAYLAŞ

Akıllı telefon işletim sistemi denildiği zaman akla ilk gelen işletim sistemi Android oluyor. Her ne kadar bu alanda en başarılı firmalardan biri olarak gösterilen Apple’ın iOS işletim sistemi olsa da Android işletim sisteminin hem kullanan marka sayısı hem de yazılım geliştirme sayılarıyla açık ara önde olduğu da bir gerçek. İki firmanın birleştiği noktaların arasında ise bir nokta dikkat çekiyor. Bu noktada her iki işletim sisteminin de aslında sürekli yeni versiyonlarının çıkış yapması. Hem Apple hem de Android işletim sisteminin yayıncısı olarak dikkat çeken Google bu konuda oldukça başarılı.

Android 7.0 Hızlı Geliyor

Bu noktada Google tarafından geçtiğimiz aylarda işletim sisteminin de yeni versiyonunun haberi verilmişti. Android 6.0 ile elde edilen başarı sonrasında merakla beklenen yeni versiyon için geçtiğimiz günlerde isim ve özellik açıklamaları da yapılmıştı. Yavaş yavaş tüm detayları ortaya çıkan işletim sisteminin şimdilerde ise yayın tarihi konusunda açıklama yapıldı.

Ağustos Ayı İçerisinde Geliyor

İlk olarak Google akıllı telefonlarında yer alması beklenen işletim sisteminin sızdırılan bilgilere göre yayın tarihi de Ağustos ayını gösteriyor. Ağustos ayı içerisinde yayınlanması beklenen Android 7.0 sürümünün net olarak ne zaman yayınlanacağı ise yapılacak resmi duyuru ile ortaya çıkacak. Fakat bu ay içerisinde güncellemenin geleceği de büyük bir ölçüde doğru.