Ana sayfa Oyun Xbox One İle PC Birleşiyor

Xbox One İle PC Birleşiyor

PAYLAŞ

Oyun denilince akla ilk olarak bilgisayarlardan bile önce oyun konsolları geliyor. Atari kültürünün devamı olarak gösterilen oyun konsollarıyla beraber artık oyun sektöründe de bir hayli değişmeler yaşanmaya başladı. Özellikle son dönemde oyun teknolojilerinde hemen her alanda gelişmeler yaşanmasıyla beraber artık yeni nesil oyun konsollarıyla oyun atmosferi de çok daha derinden hissediliyor. Tabi bu alanda oyun bilgisayarlarının da etkisini unutmamak gerekli. Özellikle oyun bilgisayarları da son dönemde en az oyun konsolları kadar oyun deneyimi sunmaya başladı. Şimdilerde ise gelen haberle beraber bu iki teknolojinin birleşeceği açıklandı.

Xbox One İçin Güncelleme

Bu noktada söz konusu birleşmenin Xbox konsollar için yayınlanacak olan güncellemeyle beraber geleceğinin de bilgisi verildi. Microsoft artık Windows 10 ile Xbox One arasında bir bağlantı kurabilmek için kullanıcılara yeni fırsatlar sunacak. Bu noktada gelen güncelleme ve yeni anlaşmalar sayesinde bilgisayar oyunu alan kullanıcıların aynı oyunları Xbox One konsollarında da ücretsiz olarak oynayabilecekleri de belirtildi.

Her Oyun Dahil Olmayacak

Tabi bu sisteme şuan için hemen her oyun dahil olmayacak. İlk verilere bakıldığı zaman şuan için Microsoft ile anlaşmaya varan birkaç oyunun bu sisteme dahil edileceği de belirtildi. Her geçen gün oyunların sayısını biraz daha arttıracağını açıklayan Microsoft’un ilk aşamada hangi oyunlar için bu desteği vereceği ise merak konusu.