Ana sayfa İnternet Instagram’a Yorum Filtresi Geliyor

Instagram’a Yorum Filtresi Geliyor

PAYLAŞ

Facebook desteğini almasıyla beraber sosyal medya alanında adı duyulan uygulamalardan biri haline gelmeye başlayan Instagram, kısa süre içerisinde asla geçemez iddialarıyla beraber karşılaştırıldığı Twitter’ı bile kullanıcı sayıları bazında bir hayli geride bırakmayı başarmıştı. Geçtiğimiz haftalarda açıklanana son kullanıcı sayılarıyla beraber kullanıcı sayılarını da bir hayli arttıran ve 500 milyon rakamını geride bırakan Instagram artık dünyanın en büyük sosyal medya uygulamalarından biri. Tabi Instagram’ın bu başarısı aslında uygulamanın da sorumluluğunu arttırmaya başladı. Artık kullanıcıların Instagram’dan çok daha fazla şey beklediği de kesin. Instagram’da tüm bu beklentileri karşılaşmak için geçtiğimiz günlerde bir güncelleme haberi daha verdi.

Yorum Engelleme Özelliği

Bu noktada yeni güncelleme Instagram’ın bu zamana kadarki en ilginç güncellemelerinden biri oldu. Zira açıklamalara göre söz konusu güncellemeyle beraber kullanıcılara Instagram’da yorum engelleme yetkisi gelecek. Üstelik yorum engelleme sistemi yorum yayınlandıktan sonra değil yorum yayınlanmadan önce geçerli olacak. Yani kullanıcı olumsuz yorumlar ile hiç karşılaşmamış olacak.

Kelime Filtreleme

Bu noktada sistemin kelime filtreleme sistemi üzerinden çalışması bekleniyor. Yani kullanıcılar yorumların içerisinde yer almasını istemedikleri kelimeleri belirleyecek ve bu kelimeler üzerinden de kullanıcı filtreleme yapabilecek. Kelime filtreleme sayesinde kullanıcıların hakaret içerikli mesajları yayınlamadan engellemesi de mümkün olacak. Instagram’ın yeni sisteminin ise yakın zamanda yeni detaylarla beraber yayınlanması da bekleniyor.