Ana sayfa Teknoloji Genel AMD Radeon RX 470 Artık Sizlerle

AMD Radeon RX 470 Artık Sizlerle

PAYLAŞ

Radeon RX 480 modeliyle birlikte Polaris grafik mimarının yeni üyelerini de tanıttı. Radion RX 470 ve RX 460 AMD tarafından piyasaya sürülecek.

AMD Radeon RX 470 Hakkında

AMD’nin yeni serisi RX 470 tanıtılınca özelliklerini sizlere kısaca sıralamak istedik. Öncelikle RX 480’e benzer, çok uygun fiyatlı bir ürün olduğunun altını çizelim. Full HD 60 FPS düzeyinde olan bu ürün, oyun oynamak için yaratılmıştır diyebiliriz. RX 480 gibi olan bir ekran kartı olan RX 470, Full HD oyun oynamak için kullanıcıya oldukça cazip fiyatlı gözükmektedir.
RX 480’e göre biraz daha alt gelir düzeydeki kullanıcıların zevklerine hitap etme amacıyla öne çıkan bir üründür. 32 işlem ünitesi barındırarak karşımızda RX 470 14NM ile yapılan bu ekran kartı 926 MHz hıza sahiptir. Doku işlemcilerinde de 128 adet seviyesinde olan bu ekran kartı, RX 480’e göre küçük sayısal değer farklılıkları göstermektedir. Yine RX 480’e göre maximum işlem gücü 5.8 iken RX 470’te 4.9 TFLOPs şeklindedir. 256 bellek ile gelen AMD’nin bu ekran kartı RX 470, GDDR5 belleklere sahipken 6600 MHz frekansın yanında 120 Watt güç tüketimiyle tanıtılan bu ekran kartı AMD için Full HD oyunlarda rahatlıkla kullanılabilir. Fiyatı 149$ değerinde olarak satılan bu oyun ekran kartı, bilgisayar oyunlarına tutkun olan bireyler için hem cep dostu olacak hem de çok rahatlatıcı olacaktır. Dört ağustosta dünya ekran kartı pazarına giriş yapacak olan bu ürün, GTA 5 ve METRO LAST LİGHT gibi oyunlarda kullanılabilir. Bildiğimiz gibi bu oyunlar, Full HD ekran çözünürlüğü isteyen oyunlardandır. Her ne kadar AMD firması bu oyunlar RX 470 ekran kartını yeterli görse de o oyunları denemeden net bir şey söylemek mümkün görünmüyor. Fakat ekran kartı piyasasında uygun fiyata böyle bir ürünü bulmak da sizler için iyi bir alternatif olacaktır. Dört ağustos tarihinde kullanıcıların deneyimleri asıl fikirlerimize elbette ışık tutacaktır. Yalnız şu gerçeği de hatırlatmakta yarar var sanırım, AMD ekran kartlarının fiyatlarını mümkün mertebe düşürerek daha iyi hizmet verme amacında sanıyoruz.