Ana sayfa Donanım Samsung, Yeni Saatiyle Geliyor

Samsung, Yeni Saatiyle Geliyor

PAYLAŞ

Samsung, geçen yıl Gear s2 modelini kullanıcıyla buluşturmuş, ve dünyadaki birçok kullanıcının beğenisini toplamıştı. Bir yıl sonra da yeni modeli Gear s3 için tanıtım ışığını yakan Samsung, bu saat üretiminde yerini korumak istiyor. Özellikle Android işletim sistemli telefonlarıyla dikkat çeken Samsung, saat konusunda en yakın rakibini geçerek kendisi için bu pazarda kalıcı bir yer edinmeyi hedeflemekte.

Gear s3 İçin Beklentiler

Samsung, Gear s3 için tanıtım sinyallerini verince saat hakkında ilk bilgiler yavaştan bizlere ulaşmaya başladı bile. Samsung, Gear s2 modelinde olduğu gibi yuvarlak kasa ve dönebilir çerçeve ile S3 modelini getirecek. Yani Gear s2’ye göre tasarımsal yönden büyük değişiklikler S3’te beklenmez iken menüler arası gezinmeyi kolaylaştıran ve kullanıcının saatten alacağı deneyimi arttırıcı yönden düzenlemelere gidilecek. Yine Gear s3’ün daha büyük bir ekranla kullanıcısına sunulması tahmin ediliyor. Daha güçlü bir donanım ve daha iyi bir batarya ömrü ile karşımıza çıkacak olan bu saatin içinde TİZEN işletim sistemi olacak.

İFA 2016’da Gelecek

Dünya genelinde öne çıkan birçok firma İFA 2016’da diğer yıllarda olduğu gibi ürünlerini tanıtacak. 2 – 7 eylül arasında Almanya’nın Berlin şehrinde yapılacak olan İFA 2016 etkinliğinin bir bölümünde Samsung bu saati tanıtıma sunacak. Yine Samsung’un bu saat dışında başka bir ürün de tanıtması beklentiler arasında.

Özetlemek Gerekirse

Cep telefonu, beyaz eşya tablet gibi elektronik ürünlerde adını duyuran bu dev şirketi saat üretimi konusunda da her geçen gün büyük beğeni topladığını söylemek mümkün. Özellikle en yakın rakibi olan Apple’ın tanıttığı Apple Watch satışlarının düşüş yaşaması Samsung için bir avantaj haline gelebilir. Üstelik son zamanlarda müşterilerinin kalitesi konusunda emin oldukları Samsung, şıklık ve akıllı kullanıma sahip olacak bu saat piyasasında henüz yeni. Kendini kanıtlamaması için hiçbir sebep göremiyoruz. Yapılan araştırmalara göre son zamanda en dayanıklı ve gösterişli ürünlerin Samsung’dan çıkması, kullanıcılarının güvenini de büyük bir ölçüde arttırdı. Artık gözler, İFA 2016 etkinliklerindeki tanıtım zamanlarında olacak olanlara çevrilmiş durumda…