Ana sayfa Donanım Apple’ın Yeni Telefonu iPhone 6 SE Adıyla Gelebilir

Apple’ın Yeni Telefonu iPhone 6 SE Adıyla Gelebilir

PAYLAŞ

Her yıl eylül ayında yeni bir etkinlik yapan Apple, iPhone adıyla çıkardığı akıllı telefonla dünyaya duyuruyor. Gelenek olan bu durumu bozmayacak gibi görünen Apple, bazı kaynaklara göre 12-13 eylülde telefonu dünyayla buluşturmayı düşünüyor. Bazı kaynaklara göre ise Cupertino merkezli şirketin 16 eylülde telefonu ön siparişle satışa sunması bekleniyor. Geride kalan yılları göz önüne aldığımızda şirketin gerçekten eylül ayında telefonları tanıtması güçlü bir ihtimal gibi görünüyor. Zira Apple geleneklerine bağlı kalan tek şirket konumuna geldi.

iPhone 6SE Olabilir

Geçtiğimiz aylarda iPhone SE adıyla yeni bir telefon üreten Apple, Orta halde telefon düşünen kullanıcıların hem iPhone avantajlarını yaşamaları hem de fiyat konusunda ekonomik standartlarını zorlamamaları için oldukça güçlü bir telefon piyasaya sürmüş ve tutulmuştu. Şimdi ortaya sürülen iddiaya göre Apple’ın dünyada en çok ilgi gören iPhone modeli bu yıl 6 SE adıyla anılacak. Herkes, yeni iPhone modelinin iPhone 7 olacağını tahmin ediyordu. Bu yıl çıkacak olan yeni iPhone modelinde küçük dokunuşlarla tasarıma yön verilmesi bekleniyor.

Yeni iPhone’da Beklenen Özellikler

Eylül ayı başlarında tanıtılacak yeni iPhone’un davetiyeleri ağustos ayı ortalarına doğru gönderilecektir. Şimdi akla takılan yeni iPhone’da nelerin değişeceği sorusu oldu. Öncelikle iPhone 6 SE içinde 3.5 MM kulaklık jakı bulunmayacak. Bunun yerine LightNig portlu kulaklıklarla ya da kablosuz bluetooth kulaklıklarıyla bu keyif sağlanacak. Tasarım açısından iPhone 5 modeli ile Lithing portlu USB kablosuna geçen şirketin, yeni modelde tasarım yapmak adına kulaklık jakını kaldırması muhtemel gözüküyor. Ancak, bu durumda telefonun tek girişli olmasından dolayı nasıl şarj edileceği de merak edilen bir unsur… Bir diğer yenilikse, gelecek olan akıllı telefonda bulunan anten çizgileri yeniden düzenlenirken arka kamerasının daha büyük olacağı ihtimaller arasında. Depolama kapasitesinde de değişiklik yapmak isteyen Cupertino merkezli şirketin, başlangıç seviyesi olan 16GB yerine 32 GB şeklinde değişiklik planlıyor.

Bir söylentiye göre eylül ayında Apple, iki ya da üç telefon tanıtabilir. iPhone Pro adında tanıtılması düşünülen telefonun Smart Connector bağlantısını barındırması bekleniyor.