Ana sayfa İnternet Twitter Hesabınızı Artık Onaylatmanız Mümkün

Twitter Hesabınızı Artık Onaylatmanız Mümkün

PAYLAŞ

Dünyada çok gelişmiş bir kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal ağların başında gelen Twitter, ünlü ve bazı medya kuruluşları için onaylı hesap özelliğini daha önce ortaya çıkarmıştı. Ünlü kişiler, medya kuruluşları gibi herkesçe bilinen hesaplar artık Twitter tarafından sahte hesapların önüne geçmek adına onaylanmaya başlatılmıştı. Onaylı Twitter hesaplarının yanında mavi bir tik oluyordu. Bu hesabın onaylı ve asıl sahibinin ait olduğunu bu tik sayesinde kolayca anlayabiliyorduk. Şimdi, tüm kullanıcıların onaylı bir hesaba sahip olmasını mümkün kılan Twitter, bu yöntemle sahte hesapların önüne ciddi anlamda geçecek.

Twitter Hesabını Onaylatmak İçin Neler Yapılmalı?

Twitter, onaylı hesap ( Verified account ) seçeneğini aktifleştirebilmek için kullanıcıların yerine getirmesi gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Bu işlemler uygulanınca sizin de onaylanmış bir hesabınız olacak ve böylelikle sizin adınıza açılan sahte hesaplar artık işlevini yitirecek. Hesap onaylatmak için yapılması gerekenler. Doğrulattığınız bir telefon numaranız bulunmalı: Merak etmeyin, bu telefon sadece kimliğinizi kaybettiğinizde sizi doğrulamak amacıyla kullanılacak ve siz istemediğiniz taktirde başkaları tarafından görülemeyecek. Yine onaylı bir hesap için olmazsa olmazlardan bir diğeri geçerli bir profil fotoğrafı diyebiliriz. Twitter hesabınızın herkese açık olması: Twitter, gizli Twitter hesabı kullananlar gerçek bir kişiliği yansıtmama ihtimaline karşın böyle bir önlem almış. Twitter profil sayfanızda bulunan biyografi hakkında kısmının boş bırakılmaması gerçek bir kişi olduğunuzu göstermek için bir diğer etmen. Yine bir doğrulanmış e-posta adresinin olması sizin yararınıza olacaktır. Son olarak size ait bir blog ya da web sayfası varsa bunu da eklemeniz Twitter tarafından istenilen maddeler arasında.

Onaylanmış Yüzbinlerce Twitter Hesabı

Yapılan araştırmalara göre yüz doksan bin Twitter hesabının onaylı bir şekilde kullanıldığı ortaya çıktı. Yaklaşık 320 milyon kullanıcısı olan Twitter bu uygulamayı işleme koyduğunda onaylanmış hesapların çok yüksek bir oranla artması beklentiler arasında.

Uzun zamandır düşüşte olan Twitter için bu uygulama gelir kaynağının artması ve kendini toparlamak için önemli bir adım gibi görünüyor. Bu arada mobil olarak %82 oranında kullanıcı bulunduran şirket, yaptığı açıklamayla geçen yılın aynı ayına göre kâr payının olduğunu açıkladı.