Ana sayfa Donanım OLED Ekranı İçin LG’den Büyük Yatırım

OLED Ekranı İçin LG’den Büyük Yatırım

PAYLAŞ

Ekran konusunda akla gelen ilk firma LG diyebiliriz. Güney Koreli şirket, dünya devlerinden Apple ve Samsung gibi birçok firmaya ekran tedarikçisi olarak biliniyor. Ekran konusunda birinciliği kimseye kaptırmak istemeyen Güney Kore’li şirket, yeni teknoloji olan esnek OLED ekran yapımı için büyük bir yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor. Artık kullanıcıya mobil pazarda yeni teknolojiler sunulması gerektiğini düşünen firmalar, ürettikleri telefonlarda OLED ekran kullanmayı amaç edinmiş. Bu yüzden LG ve Samsung, OLED ekran için liderlik yarışına girmiş diyebiliriz. Güney Kore’nin PAJU şehrinde bulunan LG şirketinin fabrikası olan LG Display için, 1.75 milyar dolarlık yatırım yapıp esnek OLED ekran üretimi için düğmeye basılacağı, basın açıklamasıyla duyuruldu.

OLED Ekran Teknolojisi Gelişiyor

Esnek OLED ekran satışları, şuanda elli dokuz milyon civarındayken yıl 2020’yi gösterince bu sayının 416 milyona ulaşması düşünülüyor. Yeni iPhone modellerinin de OLED ekran ile üretilmesi yapılan varsayımlar arasında. LG’nin OLED ekranlardan kazancının birçoğu Apple tarafından ödeneceği düşünülüyor.

LG TV Pazarında Daha Büyük

Her ne kadar OLED ekrana yatırım planlasa da LG, mobil pazar için OLED ekranda Samsung üretim payının %95’ini elinde bulunduruyor. TV pazarında mobil pazarın aksine LG’nin Samsung şirketini geçmiş olduğunu belirtebiliriz.

Ayda Onbeş Bin Esnek OLED ekran

LG’nin PAJU şehrinde kurulan fabrikası, hayata tam kapasiteyle geçtiğinde, ayda toplam 15 bin ekran üreteceği bekleniyor. 2018’de tam olarak bu şirketin kazanç sağlama aşamasına geçmesi hedefler arasında.

Resmi Makamlarca LG V20 onaylandı

Bu arada konu LG’e gelmişken, şirketin büyük bir titizlikle piyasaya süreceği Amiral gemi V20 resmi makamlar tarafından onaylanırken telefonun satışa ne zaman sunulacağı konusu henüz bir netlik kazanmamış durumda. Bu ilgi çekici telefon, LG hayranları tarafından hâlâ merakla beklenirken, tahminlere göre V20 telefon için ekran 5.5 inç ve Ram 6GB olacak. Arttırılabilir hafızanın 64 GB olması, muhtemel olasılıklar arasında. Şuana kadar bunlar beklenti olarak kalsa da G5 modelinde ekranı küçültme yoluna giden Güney Koreli şirket, v10 modelinin devamında da bu yolda istikrarını koruyacak gibi görünüyor.