Ana sayfa Mobil Blackberry Yeni Telefonunu Tanıtıyor

Blackberry Yeni Telefonunu Tanıtıyor

PAYLAŞ

Dünyaca ünlü telefon şirketlerinden biri olan Blackberry, dünyanın en güvenilir akıllı telefonu olduğunu öne sürdüğü DTEK50 modelini tanıtıma koydu.
Genel olarak telefonun tasarımına şöyle bir göz atalım:
Tamamen siyah renkte olarak sunulacak ve tek renk seçeneğiyle kullanıcısının karşısına çıkacak olan bu telefon, 5.2inç büyüklüğünde full HD ekran, 8 çekirdekli Snapdragon 617(4 x 1.5ghz+ 4 x 1.2ghz) işlemci ve 3 GB Ram, 16 GB dahili depolama kapasitesi 2TB’a kadar kadar microSD kart yuvasını destekler.
13MP arka kamerası ve 8MP ön kamerası bulunur. Bluetooth 4.2 GPS NFC gibi özellikleri de bu telefonda görebilirsiniz.

Telefon, Android İle Gelecek…

Bilindiği üzere bu zamana kadar şirket, kendi işletim sistemini kendisi üretirdi. Zamanında çok ilgi gören şirketin telefonları, son yıllarda çöküşünü duyuracak gibi oldu. Görünen o ki Android gibi dünya telefon pazarında kendine kabul ettirmiş olan bir işletim sistemini arkasına almak isteyen şirket, bu düşüşünü bir yerde noktalayıp yükselişe Android 6.0 işletim sistemini telefonuna ekleyerek geçmek istiyor.

Dünyanın En İddialı Güvenlikli Telefonu

Blackberry tanıttığı bu modelde iş ile ilgili olan kişisel bilgilerini FİPS 140 şifreleme yöntemi ile güvence altına alıyor. FİPS 140 sistemi, Amerika’da kabul gören hassas ve sınıflandırılmamış kullanımı şifrelendirmek için en üst düzeyde bir güvenlik yöntemidir. Bu sayede telefona yüklenen uygulamaların hangi kişisel bilginizin ne kadar ve ne zaman kullandığını ve kullanacağını kontrol altına alabilmeniz mümkün.
Cihazın içerisinde gelen DTEK uygulaması, güvenlikle ilgili uygulamalar ve işletim sisteminde bir sıkıntı olduğunda kullanıcıya haber veriyor ve bu riskin ortadan kaldırılması için önerilerde bulunuyor. Yine DTEK uygulaması ile cihazın son açılışından kapanışına kadar varsa değişiklikleri, Secure Bot özelliğiyle kullanıcıya haber veriyor.
Güvenlik konusunda her şey şirket tarafından düşünülmüş görünüyor. Kullanıcılara extra olarak hızlı şarj özelliğine sahip 2610 mah kapasiteli batarya da sunulmuş. Amerika, ispanya birleşik krallık, Kanada gibi ülkelerde ön siparişle alınan bu ürün, ülkemizde şuan konuşulmuyor. Bu ülkelerde 899$ karşılığında satılan telefonun ülkemize ne zaman geleceği henüz bir netlik kazanmamış durumda…