Ana sayfa Sosyal Ağlar Twitter Gece Modunu Aktif Etti

Twitter Gece Modunu Aktif Etti

PAYLAŞ

Sosyal medya üzerine yoğunlaşan kullanıcı, her anınını sevdikleriyle paylaşmak istiyor. Bu yüzden dünyada birçok şirket kurulmakta. Aslında her şirketin kendine göre bir avantajı ya da dezavantajı vardır diyebiliriz. Kimi insan Facebook düşkünü olsa da kimi insanın Twitter üzerinde yoğunlaştığını biliyoruz.
Son zamanlarda kullanıcı kitlesini önemli değişikliklerle buluşturan Twitter diğer rakiplerinden daha etkili bir fark yakalamak istiyor. Geçen aylarda PerisCope uygulamasını satın alıp kullanıcıya canlı yayın yapma imkanı sağlayan Twitter, müthiş bir teşekkür ve kullanıcı kazanmıştı. sex hikayeleri Sadece Twitter üzerinden bir hesap açıp canlı yayın imkanı sunan Periscope türkçe dil desteği olduğu gibi tüm tablet ve telefonlarda çok çeşitli dil desteği ile her daim güncellenip rahatça kullanılmakta.
Bunun yanında mobil ortamda ve sitesinde tasarımsal değişikliğe gidip kullanıcıya hoş görüntü sağlayan ve sitede iyileştirmeler yapan Twitter, an itibariyle gece modunu aktif etti. Gece telefon kullanım sırasında ekran parlaklığı oldukça gözleri yoruyor. Bunu bilen işletim sistemi üreticileri, aslında tüm sorunları ortadan kaldırmak için gece modu özelliğini aktif etmişti. Bundan ilham alan Twitter, uzun zamandır test ettiği gece modunu kullanıcıya sundu. Gece modunu kullanmak için Twitter uygulamasındayken parmağınızı ekranın üzerinde kaydırdığınız taktirde açılan menüde gece modunu aktif etmeniz yeterli oluyor. Gece modunda beyaz renkler kaybolurken uygulamalarda karanlık bir hal alıyor. Böylelikle kullanıcının gözlerinin yorulmasını gidermeyi amaçlayan Twitter, bu yeniliğin kullanıcısına olan etkisini merakla bekliyor.

Twitter Gece Modu Android İçin Yayınlandı

Son zamanlarda gece modunu test eden Twitter bu özelliği sadece Android için yayınladı. Yani uygulamayı hemen güncelleyip bu gece modunu hemen kullanabilirsiniz. Yine bu özelliğin az da olsa daha uzun pil ömrü için olumlumuzda etkisi olacağı ihtimaller arasında. İphone içinde yakın zamanda gelecek olan güncelleme, İOS bünyesindeki yoğun kullanıcı kitlesini de memnun etmeyi amaçlıyor. İos serisine ne zaman bu güncellemenin geleceğini netleştirmeyen Twitter, önümüzdeki günlerde bu konuya dair bir açıklama yapabilir. Ya da bize hissettirmeden bu güncellemeyi İOS kullanıcısıyla buluşturabilir.