Ana sayfa Oyun Pokemon GO Verileri Açıklandı

Pokemon GO Verileri Açıklandı

PAYLAŞ

Nintendo’nun şu güne kadar yaptığı en iyi girişim Pokemon GO oyunu oldu. Yayınlandığı ilk anda çok fazla üzerinde beklentiler olmasa da bir anda daha önce benzerine çok rastlanmamış bir şekilde büyüme gösteren Pokemon GO, kısa süre içerisinde tüm dünyanın konuştuğu bir oyun haline gelmeyi de başardı. Yayına ilk olarak Amerika bölgesinde giren ve sadece 3 ülke için yayınlanan oyun mobil oyun sektöründe arttırılmış gerçeklik alanında da ilk temsilcilerden biri olmayı başardı. Çok kısa süre içerisinde büyük oranda gelişim göstermesine karşılık hala birçok ülke için yayına geçmemiş olan oyunun bu süreç içerisindeki kullanım verileri de sonunda açıklandı.

Beklenenden Fazla İndirme

Açıklanan rakamlarla beraber Pokemon GO oyununun beklenenden çok daha fazla indirme aldığı da açıklandı. Elde edilen bilgilere ve yayınlanan raporlara göre Pokemon GO oyunu sadece Google Play üzerinden 50 milyon kez indirildi. 50 milyon gibi dev bir oranla indirme alan oyun üstelik hala tüm dünya genelinde de yayına geçmedi. Oyunun tüm dünya genelinde de yayına geçmemesine rağmen bu rakamları elde etmesi ise bir hayli başarılı bulundu.

Tüm Platformlarda 100 Milyona Yaklaştı

Bununla beraber iddialara göre Pokemon GO oyununun tüm platformlarda indirilme oranı tam 100 milyon rakamına ulaşmayı başardı. Tekrar hatırlatalım oyun diğer tüm ülkelere sunulduğu zaman bu rakamların çok daha fazla artış göstereceği de düşünülüyor. Bu alanda yeni bir rekor gelebilir.