Ana sayfa Bilim & Teknik Ford Araç Teknolojilerini Değiştiriyor

Ford Araç Teknolojilerini Değiştiriyor

PAYLAŞ

Teknolojinin en çok etki ettiği alanlardan birisi de otomotiv alanı oldu. Sürücülerin işlerini kolaylaştırmak bunun yanında kazaları azaltmak ve en önemlisi de kullanılan yakıtlardan kaynaklı olarak doğaya verilen zararı azaltmak için sürekli değiştirilen otomotiv teknolojisinde son dönemde elektrikli ve sürücüsüz araçlar öne plana çıkmaya başladı. Birçok markanın öncülük ettiği teknolojiler kısa süre içerisinde gündem olurken bu teknolojiler üzerinde çalışan Ford geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yaptı.

Sync 3 Sistemleri Değişiyor

Ford tarafından yapılan açıklamayla beraber artık Ford marka araçların sadece yakıt teknolojisi ya da dış teknolojiler üzerine çalışmayacağı da belirtildi. Bunun dışında Ford içerisinde kullanılan multimedya sistemlerinin de değiştirileceği açıklandı. Yapılan açıklamanın temelinde ise yeni teknoloji Sync 3 sistemlerinin kullanılacağı açıklandı.

Akıllı Telefon Desteği Sunulacak

Bu noktada yeni sistemlerle beraber hem Apple hem de Andriod telefonlar için yeni bazı çözümler sunabilecek. Kullanıcılar artık araç verilerini akıllı telefonlar üzerinden de takip edebilecek. Bunun dışında ayrıca mobil asistan kullanmakta mümkün hale gelecek. Ford tarafından açıklanan bir diğer özellik ise bu sistemin sadece otomobillerde değil bunun dışında hafif ve ağır ticari araçlarda da kullanılacağı açıklandı. Kamyonlarda bile kullanılacak olan sistemin daha detaylı halinin yakın zaman da tanıtılması bekleniyor. Tüm bu açıklamalar için ise Ağustos ayı hedef gösterildi.