Ana sayfa Donanım Samsung Yeni Şarj Aletleri İçin Patent Aldı

Samsung Yeni Şarj Aletleri İçin Patent Aldı

PAYLAŞ

Son dönemde en büyük çıkış gösteren firmalar listesinde başı çeken Samsung, yakaladığı başarıyı sürekli olarak arttırmaya devam ediyor. Özellikle son dönemde en yakın rakibi olarak gösterilen Apple’ı bir hayli geride bırakmaya başlayan Samsung, akıllı telefon satışlarında da liderliği eline almayı başarmıştı. Elde ettiği bu başarı sayesinde kısa süre içerisinde Apple’ın ülkesinde de liderliği eline alan Samsung şimdilerde ise yeni ürünleri için patentler almaya başladı. Samsung’un ilk aldığı patentler ise kablosuz şarj cihazları üzerine oldu.

Sadece Aynı Alanda Bulunmaları Yeterli Olacak

Yapılan patent başvurusuyla beraber Samsung’un yeni bazı ürünler üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Patent belgelerine de yansıdığı gibi yeni oluşturulan kablosuz şarj cihazları için sadece şarj edilecek cihaz ile şarj aletinin aynı alanda olması yeterli olacak. Oldukça geniş bir alanda şarj yapabilecek olan cihazların daha birçok artı yönü olacak.

Aynı Andan 3 Cihaza Şarj Özelliği

Bu özelliklerden birisi de aynı anda üç farklı cihazı şarj edebilme özelliği olacak. Zira Samsung kullanıcıların hem akıllı saatlerini hem de telefonlarını hem de akıllı gözlüklerini şarj etmelerine imkan verecek. Sadece akıllı ürünler değil bunun dışında kullanıcılar kamera, profesyonel fotoğraf makinası gibi ürünleri de şarj edebilecek. Fakat bu ürünlerin Samsung destekli ürünler mi olacağı yoksa tüm ürünlere destek mi verileceği konusu henüz belli değil.