Ana sayfa Teknoloji Genel Gözlüğe Gerek Kalmadan 3D Dönemi

Gözlüğe Gerek Kalmadan 3D Dönemi

PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte görüntü teknolojileri de bir hayli gelişmeye başladı. Özellikle sanal gerçeklik kavramının da ortaya çıkmasıyla beraber artık bu alanda sürekli yeni teknoloji ürünleriyle karşılaşmaya başladık. Tabi hali hazırda kullanılan bazı görüntü teknolojilerinin de artık değişmeye başladığını duyuyoruz. Son olarak bu değişim 3D teknolojisinde yaşandı.

Yeni 3D Formu

Bilindiği gibi ister sinemada isterseniz de kendi destekleyen televizyonunuzda olsun 3D görüntü izlemek için mutlaka gözlüklere ihtiyacınız var. Sinemada dahil olmak üzere bu gözlükleri kullanmanız gerekiyor. Fakat son gelen habere göre  artık bu gözlükler kullanılamayacak. Artık gözlüksüz 3D dönemi başlıyor. MIT tarafından geliştirilen bu yeni teknolojiyle beraber artık gözlüklerin yaptıkları işi özel oluşturulmuş ekranlar yapacak.

Biraz Uzun Sürebilir

MIT yetkilileri tarafından açıklanan yeni teknoloji ekranlar içerisinde ekstra 2 panel daha bulunduracak. Bu paneller sayesinde kullanıcılara her açıdan 3D görüntü sunulabilecek. Tabi bunun için sinema salonunun yapısının değişmesi gerektiğini ve birde yeni ekran teknolojisinin henüz tamamlanmadığını düşünürsek bu süreç için biraz daha beklemek gerektiği yorumuna varabiliriz. Nitekim firma tarafından gelen bilgilerde bu düşünceyi kanıtlar nitelikte. MIT Tarafından yapılan açıklamada da geliştirmelerin devam ettiği bilgisi verildi. Fakat yeni teknolojilerinin yakın zamanda sorusuz bir şekilde bitirilmesi de beklentiler arasında. Fakat bu süre için henüz net bir tarih verilmediğini de bir kez daha belirtelim. Bu nedenle açıklamaları da takip etmek gerekiyor.