Ana sayfa Mobil Pokemon Go İndir! Pokemon Go iOS ve Andorid Nasıl İndirilir?

Pokemon Go İndir! Pokemon Go iOS ve Andorid Nasıl İndirilir?

PAYLAŞ

Uzun süredir beklenen Pokemon Go nihayet çıktı ve tüm dünyayı etkisi altına aldı. Çocukluğumuzun efsane çizgi serisi Pokemon uzun bir aradan sonra akıllı telefonlar için arttırılmış gerçeklikle beraber gelen bir oyuna dönüştü. Pokemon hayranları ve pokemon haberlerini takip edenler uzun süredir Pokemon Go için bekleyişteydi. Nihayet bu bekleyiş sona erdi ancak bu sefer de oyunun ilk etapta bölge kısıtlamalı olarak çıkarıldığını öğrendik. Şimdilik sadece Yeni Zelanda ve Avustralya üzerinden Google Play’e giriş yapıldğında indirilebiliyor.

Pokemon Go Sonrası Nintendo Hisseleri Fırladı!

Tüm dünyada adeta bir çılgınlıpa dönüşen Pokemon Go oyunu Nintendo hisselerinin de fırlamasına sebep oldu. Aşağıdaki grafikten de göreceğiniz üzere Nintendo hisseleri oyunun piyasaya sürüldükten sonra yaklaşık %9 oranında değer kazandı.

pokemon go indir

 

Pokemon Go Nasıl İndirilir? Pokemon Go İndir…

Pokemon Go oyununu Google Play ya da App Store üzerinden indirebilmek için Yeni Zelanda, Avustralya hesabı açmak ve bu hesaplarla giriş yapmak gibi bazı dolambaçlı çözümler önerilmiş. Ancak sizler için daha kısa yolları hem android kullanıcıları hem de iOS kullanıcıları için sunmaya çalışıyoruz. Pokemon Go indir işlemi için sadece bir kaç basit yoldan geçmeniz yeterli.

Pokemon Go Android Apk İndir!

Android kullanıcıları oyunu indirmek için Google Play’den faydalanabilir. Ancak Bu durumda Yeni Zelanda veya Avustralya hesabı açmaları gerekecek. Bu durumdan kurtulmak için “pokemon go android apk” aracılığıyla Pokemon Go indirebilirler. 58 mb boyutundaki pokemon go android apk dosyasını indirmek için buraya tıklayarak indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Oyunu indirdikten sonra indirdiğiniz dosyaya giderek açmanız ve kurulumu yapmanız gerekiyor.

pokemon-go-apk

Bazı akıllı telefonlar Google Play dışında indirilmiş olan apk dosyalarının kurulumuna kısıtlama getirmiş olabilir. Bunun için telefon ayarlarına giderek bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamaları yükle seçeneğini işaretleyerek telefonunuza bu apk dosyasını kurmanız için izin vermeniz gerekir.

Bazı android kullanıcılarına ise kötü bir haberimiz var. Ne yazık ki android 4.3 sürümü ve altı için oyunu kurmanız şuan mümkün değil. Ayrıca intel işlemciye sahip Asus Zenfone serisi telefonlar için de oyunu çalıştırmak mümkün değil. Zenfone kullanıcıları oyunu açtıktan sonra siyah ekranda takılı kalacaklar. Ne yazık ki bu kullanıcılar güncellemeleri beklemek durumunda kalacak.

Pokemon Go iOS İndir!

Apple cihazlara sahip iOS kullanıcıları da bölge kısıtlamasına takılmakta. Üstelik iOS işletim sistemine sahip cihazlar için dosya indirmek ve kurmak biraz daha meşakkatli. Ancak biz yine de ziyaretçilerimiz için en kısa yolunu araştırdık ve tespit ettik.

iOS cihazınız üzerinden bu linke tıklayıp 105 mb boyutundaki dosyayı indirmeniz gerekmekte. İndirme işlemi bittikten sonra cihazınızda şu işlemleri yapmalısınız: Ayarlar -> Genel -> Aygıt yönetimi -> sonra “Güven”i seçin. Bu işlemlerin ardından Pokemon Go oynanabilir hale gelecektir.