Ana sayfa İnternet Hackerlere Dikkat Edin

Hackerlere Dikkat Edin

PAYLAŞ
Stealing online information

Hacker’ların ülkemizde şu sıralar yaptığı saldırılar oldukça yoğun. Peki sitelere girerken kullandığımız oturum açma bilgilerimiz ve diğer bilgilerimiz Hacker’ların eline nasıl geçiyor? Nasıl olabiliyor da bilgilerimiz hack’leniyor? Detaylar haberimizde..

Hacker’lerin toplu olarak saldırılarda son olarak akla gelen binlerce insanın Twitter hesaplarının ve şifrelerinin hacklenmesiydi. Bunu yapmalarının en kolay yolu olarak daha önce topladığı bilgileri ve şifreleri Twitter üzerinden kullanmaları oldu ve maalesef oldukça başarılı oldular.

HER YERDE ŞİFRENİZİ AYNI TUTMAYIN!

Son saldırıda vatandaşların birden çok paylaşım sitesinde kullandığı şifrelerin aynı olmasından dolayı çok basit ve kolay olduğunu göz önünde bulundurursak her yerde aynı şifreyi kullanmamamız gerektiği kanısına varmak zor olmasa gerek. Bizden size bir uyarı daha. Gelen e-postalara dikkat edin. Hacker’ların yoğun olarak bu yöntemi de kullanıldığı bilinmektedir. E-postayı açtığınız takdirde bile bilgilerinizi ele geçirmeleri an meselesi. Bu yüzden gelen her mail’i açmayın.