Ana sayfa Teknoloji Genel Webmaster Sitenizin Alexa değerini nasıl yükseltebilirsiniz?

Sitenizin Alexa değerini nasıl yükseltebilirsiniz?

PAYLAŞ

Websitesi sahipleri için en önemli unsurlardan biri olan Alexa sıralaması, popülerlik yolunda en önemli etkenlerden bir tanesi.

Alexa değeri, sitenize ziyaretçi baz alınarak verilen bir değerdir ve arama motorları bu değere çok önem vermektedir.

Bu değer ne kadar yukarıda ise yani 1000li sayılara yakınsa siteniz o kadar iyi ziyaretçi akımına uğruyor demektir.

Örneğin yeni bir site açtığınızda eğer hitiniz yavaş yavaş gelmeye başladı ise 10 milyonuncu sıralardan Alexa’ya giriş yapabilirsiniz. Alexa, sitenizi günlük olarak ziyaret eder ve değerinizi her seferinde ölçer.

ALEXA’DAKİ DEĞERLERİNİZİ NASIL YÜKSELTEBİLİRSİNİZ?

Özgün Yazılar Yazın: Sitenizde özgün olarak yazdığınız yazılar sizin google tarafından sevileceğinizi gösterir. Böylece google arama sonuçlarında üstte çıkma şansınız olacaktır. Bu da size fazladan ziyaretçi kazandırır ve Alexa değerinizin iyi olmasını sağlar.

Bedava ziyaretçi gönderen sitelere üye olun: Bu sitelerde genellikle gezdiğiniz siteler kadar sizde ziyaretçi alırsınız. Bu tür ziyaretçi gönderen siteler yeni bir web sitesi açmış webmasterlar için iyi bir seçenektir. Fakat google adsense konusunda biraz sıkıntılı olduğu gerçek. Sitem büyüyene kadar risk alırım diyorsanız tercih sizin.

Sitenizin reklamını yapın: Webmaster forumlarında ücretsiz tema gibi bedava şeyler dağıtın. Sizin ziyaretçi çekmenizi ve Alexa’nızın yükselmesine yardımcı olacak şeylerden birisi de budur. Çünkü ziyaretçiler sitenizde ne kadar fazla durursa alexa’da değeriniz o kadar artacaktır.

Alexa ToolBar kurun ve ziyaretçilerinizi kurmaya teşvik edin: Alexa’nın web sitesinden alexa toolbar eklentisini indirin. Ziyaretçilerinizi de bu eklentiyi kurmalarına teşvik edin. Bu şekilde sitenizde kaldıkları sürece hızlı bir şekilde veriler Alexa’ya gidecek ve değeriniz artacaktır.

Android ve Appstore uygulamalarınızı yaptırın: Sitenizin mobil kullanıcılara hitabını kolaylaştıran bu uygulamalar ile daha çok ziyaretçi akımı yapabilirsiniz. Arama motorları, bu uygulamalara sahip siteleri daha çok önemsemektedir.