Ana sayfa Oyun Minecraft oyuncularının beklediği Tower Defense Modları çıktı

Minecraft oyuncularının beklediği Tower Defense Modları çıktı

PAYLAŞ

Her ne kadar grafikasyon açısından, oyuncularının da tabiri ile piksel piksel anadolu olan yani çok düşük grafikasyona sahip olan Minecraft oyunu, kendisinden beklenmeyen bir başarı elde etmişti.

Bu başarı ile birlikte milyonlarca oyuncu kitlesine sahip olan Minecraft oyunu için ardı ardına mod ve yamalar yayınlanmıştı. Geliştiricilerin yayınladığı bu yamalar ile oyun daha keyifli hale gelirken, bir çok yeni özellikler eklendi.

Yayınlanan bu modların içinde size en çok keyif verecek olan 2 oyunu size kısaca sunmak istiyoruz. Bu oyunlar birbirinin devamı niteliğinde ve size ücretsiz olarak basit de olsa Minecraft deneyimi sunmayı vaat ediyorlar.

Minecraft Tower Defense Oyununda amacınız kendinizi zararlı yaratıklardan korumak olacaktır. Oyun başladıktan sonra eviniz yani ana yeriniz olarak gösterilen noktaya doğru bir yol, patika oluşturmanız gerekmektedir.

Bu yol oluşturma kısmı sizin için önemli ve biraz zig-zag’lar ile yolu daha dolambaçlı hele getirip aralara da savunma amaçlı stratejik alanlar bırakmanız sizin lehinize olacaktır. Yolun herhangi bir noktasına kulenizi kurarak hısımları bekleyebilirsiniz. Kuleniz her zaman hısımlara dayanıklı olmayabilir; bu yüzden onu zaman zaman da kuvvetlendirmeniz gerekmektedir.

Güçlendirme işlemleri için “Upgrade” kısmından item satın almanız gerekiyor. Daha önceden açmış olduğunuz ulaşım yoluna TNT patlayıcılar, dikenli kaktüsle, su engelleri ve lav ateşleri ile savunma kuvvetlendiricileri mutlaka yerleştirmelisiniz.

TNT’ler çok kuvvetli olduğu için onu kulenizden biraz da mesafeli kurmalısınız eğer kulenizin yakınlarında bir patlama olursa yapının yıkılmasına da sebep olabiliyor.