Ana sayfa Donanım ASUS, TitanX’den daha kaliteli PC üretiyor

ASUS, TitanX’den daha kaliteli PC üretiyor

PAYLAŞ

Ülkemizde en çok tercih edilen marka olan ASUS’un yeni üretilen bilgisaytarı, Titan X ile karşılaştırıldı. GeForce GTX 1080’in 980 SLI konfigürasyonu ve Titan X’e göre 2 kat daha iyi olacağı iddiasında bulunan firma, GTX 1070’in ise Titan X’ten çok daha iyi performans vereceği yönündeydi.

İlk yapılan testlere göre ciddi oranda performans artışı gösteren GTX 10 serisi kartların, verimlilik noktasında da çok daha iyi oldukları görüldü. Fakat görüşüne göre Titan X’ten tek iyi olan sistemler sadece masaüstü olmayacak.

Tıpkı GTX 10 serisi gibi Pascal mimarisini kullanan GP104 grafik işlemcisi ve 16nm FinFET üretim bandından geçen yeni bir mobil ekran kartı göreceğimiz anlamına gelen bu durumda bazı söylentiler GTX 1080’in mobil uyarlaması bile olabileceğini gösteriyor.

Eğer böyle bir durum olursa dizüstü oyunculuğu ile PC oyunculuğu arasındaki fark ciddi oranda azalabilir. Böylelikle VR  desteğini de tam olarak verebilecek olan dizüstü bilgisayarlar, haklı olarak çok ciddi bir oyun deneyimi vaad edebilecekler.