Ana sayfa Teknoloji Genel Webmaster WordPress alt yapısına sahip 18 popüler marka

WordPress alt yapısına sahip 18 popüler marka

PAYLAŞ

Neredeyse hiç açığı olmayan ve oldukça kolay düzenlenebilir bir alt yapıya sahip dünyanın en popüler web altyapısı konumundaki WordPress, özellikle kullanım ve tasarım kolaylığı açısından binlerce kişi ve marka kanatından sitelerinde kullanılıyor. 

Her geçen gün daha da gelişen ve birçok özelliğin eklendiği WordPress’i sadece bireysel ve birkaç marka yerine dünyaca ünlü birçok marka da kullanmakta. Peki ya kim bu markalar? İşte sizlere birkaç örnek.

Resim ve video alanında bir numara olarak kabul edilen Adobe, kendi resmi sitelerinde WP altyapısını kullanırken iş dünyasının dijital medyası konumundaki LinkedIn de bu noktada WordPress’e güveniyor. Her ne kadar çöküşte olsa da önemli bir telefon üreticisi olan BlackBerry de bu kategoride yerini alıyor.

Dünyanın en büyük müzik kanalı olan MTV‘nin filmlere dair blogu WP’ye emanet edilmişken Flickr‘ın blog sayfası ve hosting muhabbetlerine giren kişilerin çok iyi bildikleri cPanel de WP kanatından kullanılmakta.

Neo modeli ve PlayStation VR deneyimi merakla beklenen PlayStation markasının da siteleri WordPress altyapısıyla kullanılırken, TED gibi bir mecra da bu noktada seçimini WP’den yana yapmış. Harvard gibi bir üniversitesnin online gazetesi de üniversitesinde birçok yazılımcısı vs olmasına karşın WP varken kafa rahat düşüncesine geçmiş.

O kadar dünya markalarından bahsetmişken ülkemizdeki önemli markalardan da bahsetmemek olmaz. Bu noktada eBay kanatından satın alınan ve Türkiye’nin en büyük alışveriş mecralarından biri olan Gittigidiyor, SEO hizmeti noktasında bir numara olan Webtures ve ülkemizdeki teknoloji sektörünün en değerli markalarından Webrazzi de WordPress altyapısını kullanmakta.