Ana sayfa İşletim Sistemleri Windows 10 Mobile için akıllı telefonlar geliyor

Windows 10 Mobile için akıllı telefonlar geliyor

PAYLAŞ

Microsoft, Windows Phone platformunu ve bu platform’da çalışan Windows 10 Mobile işletim sistemini akıllı telefonlara dağıtmaya kararlı adımlar atıyor.

Microsoft’un Windows ve Cihazlar Grubu Başkan Yardımcısı Terry Myerson, bazı şirket yöneticileri ve ortaklarına gönderdiği bir e-postada, şirketin OS platformu kararlıdır ve aynı zamanda yeni mobil cihazlarda çalıştığını dile getirdi.

Açıklama yapılan e-posta’dan bir kesit;

“Ben mobil alana Microsoft’un bağlılığı konusunda bazı ortaklarımızdan kaygıları olduğunu işittim ve kendilerini anlıyoruz. Açık olmak gerekirse biz, küçük ekran mobil cihazlarda çalışan ARM işlemciler ile Windows 10’u sunmak için kararlıyız.

Bizim şu anda yeni nesil ürünlerin geliştirilmesi ve Windows 10 Mobile’a bağlılığımızı teyit etmek istedim. Biz kurumsal müşterilerin bu ürünlere değer verdiğine inanıyoruz ve amacımız senelerca Windows 10 Mobile platformunu desteklemek. Bu platform tabanlı telefon cihazlarının genişletilmiş bir modelinin satışı olacak. Microsoft’un yanı sıra OEM ortaklarının da desteklediği bir cihaz yol haritası var.”

Uzun zamandır Microsoft’un Surface Phone adlı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı düşünülüyordu. Bu maile göre gerçekten kuvvetli bir Windows Phone telefon geleceğini söyleyebiliriz.