Ana sayfa İnternet Youtube’un yapay zeka programı neredeyse insan beyni ile eş değer!

Youtube’un yapay zeka programı neredeyse insan beyni ile eş değer!

PAYLAŞ

Milyarlarca kullanıcı kitlesine sahip Youtube, editörlerin işlerini hafifletmek için yapay zeka programına bir yenisini daha ekledi. Youtube’un yapay zeka programı, aynı insan beyni gibi öğreniyor.

Kullanıcıların artık ilgi alanlarına göre içerikler, videolar sunulması gerçekten büyük önem arz ediyor ve kullanıcıların hem zamandan tasarruf etmesini sağlıyor, hem de daha kolay bir şekilde istediği şeyleri görebiliyor.

Bundan dolayı makine öğrenme diline yatırımda bulunuyor büyük firmalar. Makinelerin artık insan gibi öğrenmesi ve o alanda öneriler paylaşması güzel bir durum haline ve ek olarak değerli bir alan haline geldi.

Kurumlar da artık bu alanda yatırımlar yaparak tüketicilere daha hızlı yol üzerinden ulaşmayı hedefliyor. Bunu en iyi yapan firmalardan biride yazılım alanındaki ustalardan biri olan Google. Youtube platformunun mobil arayüzü de, makine öğrenme dilinden faydalanmaya başladı.

Artık kullanıcının ilgilerine göre daha fazla optimize edilmiş video tavsiyeleri ana ekranda olacak. Ana ekran, otomatik olarak bu ilgileri izleyecek ve sürekli kullanıcısına göre kendisini geliştirecek.