Ana sayfa Mobil iPhone 7 için kulaklık girişi olmaması ihtimali güçlendi

iPhone 7 için kulaklık girişi olmaması ihtimali güçlendi

PAYLAŞ

Teknoloji devi Apple devrim yaratacak bir kulaklık patenti aldı. Bu durum iPhone 7’de kulaklık girişi olmayacağı iddialarını kuvvetlendirdi. Apple şirketinden sızdığı iddia edilen bu bilgiler çok güçlü.

ABD merkezli teknoloji devi Apple aldığı bir kulaklık sistemi patentiyle bu sorunlara çözüm üretmiş gibi görünüyor. Apple’ın hem kablolu hem de kablosuz modlar arasında sorunsuz geçiş yapan kulaklık sistemi şarj aksesuarları sebebiyle lightning portuyla uyum sağlıyor. Bu yeni kulaklık sistemi hem analog hem de dijital olarak sinyal gönderebiliyor.

Kulaklıklar kendi içinde batarya, işlemci, bellek ve anten barındırıyor. Bu sayede ses kalitesinde kayıp yaşatmadan kuvvet ve ses veri aktarımı yapabiliyor.

Apple’ın bu kulaklığı bir süredir ortalıkta dolaşan “iPhone 7’de 3.5mm kulaklık girişi olmayabilir” iddialarını da kuvvetlendirdi. Eğer Apple, iPhone 7 ile birlikte bu kulaklığı da tüketiciye sunarsa iPhone 7’de 3.5mm audio jack girişine ihtiyaç duyulmadan hem kablolu hem de kablosuz kulaklık bağlantısı sağlanabilir.