Ana sayfa Donanım Asus, yeni çıkaracak olduğu Oculus Ready ROG serisinin tanıtımını yaptı

Asus, yeni çıkaracak olduğu Oculus Ready ROG serisinin tanıtımını yaptı

PAYLAŞ

Asus’un özenle üzerinde çalıştığı Oculus Ready ROG resmen duyuruldu. Daha önce sizlere bahsettiğimiz gibi sanal gerçeklik deneyimi için üst seviye PC donanımları gerektiğinden bahsetmiştik. Minimum GTX 970 ekran kartına gereksinim duyan sanal gerçeklik deneyimine hazırlanan Asus, VR kanatına tam manasıyla hazır olan iki Republic of Gamers, yani ROG ürününü dile getirdi.

ROG G11CD ve ROG G20CB model adlarını taşıyan bu iki yeni cihaz, sanal gerçeklik noktasında tam bir deneyim vaad edecekler. Başkaca Oculus Rift sahiplerine indirimli satışı da gerçekleştirecek. Dileyen kullanıcılarına klasik ve özelleştirilmiş G11CD kasasına sahip olan ROG ve diğer bir yandan ince ve kompakt tasarımıyla dikkat çeken G20 ailesine eklenen seri ile fark yaratacak olan Asus, ROG serisi tutkunlarını sanal gerçekliğe hazır hale getirmeyi amaçlamış.

Teknik özelliklerine değinecek olursak 33L kasa hacmi olan Asus ROG G11CD‘de Intel Core i5-6400 işlemci, 8GB 2133Mhz DDR4 RAM, Nvidia GeForce GTX 970 4GB ekran kartı, 1TB SATA HDD 7200rpm, 2x USB Type-C, 4x USB 3.0 ve 4x USB 2.0 bağlantı portlarına sahip.